Aktivnosti

Grupna slika učesnika Đurđevdanskog posela 2019
XXIV Đurđevdansko pesničko poselo „ Jevrejskoj u pohode „, održano je 11.maja u nadahnutoj i svečanoj atmosferi u prisustvu velikog broja okupljenih članova i gostiju. Ovogodišnju poetsku manifestaciju podržali su Sekretarijat za kulturu i Sekretarijat za socijalnu zaštitu skupštine grada Beograda. Program su otvorile članice muzičke grupe „ Luča Mikrokozma „, fantastičnim izvođenjem narodnih, izvornih pesama. Predsednik GOSB Nikola Đorđević pozdravio je okupljene i izrazio želju da se i u buduće družimo ovim povodom. Audio snimak posela Dr Vesna Perić urednica dramskog programa radio Beograda nam je učinila čast učestvujući na našoj manifestaciji kao besednik. S obzirom na to da se pesničko poselo organizuje u saradnji sa Savezom slepih Srbije, u ime predsednika, stručne službe saveza i biblioteke „dr Milan Budimir“ skup je pozdravio Boris Dončić. Izuzetan muzički ugođaj omogućili su nam naši članovi prof. Danijela Petrović na klaviru i prof. Uroš Martinović na gitari. Imali smo priliku da čujemo odabrane stihove iz objavljenih zbirki naših članova Danke Mijatović, Emilije Matić, mr Simonide Banjeglav, Aleksandra Soknića, Nataše i Nenada Galić. Dragi gosti, Snežana Davidović iz Gornjeg Milanovca, Ivana Veličković iz Čačka i Dragan Popović Kuruzlija iz Užica, takođe su predstavili svoje stihove. U iščekivanju objavljivanja zbirke, kao amater nastupio je Slobodan Mirović. Izuzetno nam je drago da smo ovom prilikom ugostili gospodina Valtera Čučkoviča iz Slovenije , Radeta Pantelića iz udruženja „Rade i prijatelji“, Branka Stamenkovića iz Udruženja srpskih književnika iz otadzbine i rasejanja. Glumac Milan Mihailović Caci, kao dugogodišnji osvedočeni prijatelj naše organizacije i saradnik u kulturno-umetničkim događajima i ove godine nas je obradovao svojim učešćem. Da nismo zaboravili rad i stvaralaštvo naših istaknutih pesnika koji više nisu među nama , aktivistkinje naše organizacije odrecitovale su njihove stihove, i to: - Vesna Radulović odrecitovala je pesmu Aleksandra Stevčića - Mara Gicić pesmu Petra Kuhtičeka - Nikolina Milojević pesmu Slobodana Maleševića utemeljivača majskog pesničkog posela - Studentkinja FASPER Marija Despotović odlomak iz pripovetke Jovana Nikolića. - Sekretarka GOSB Marijana Lazić, pozdravila je skup i pozvala na nastavak druženja u društvenom klubu. - Već tradicionalno, voditelj ove svečanosti bio je mr Ranko Burić. U prijatnoj atmosferi završen je svečani program, uz želju da se i sledeće godine okupimo u još većem broju na jubilarnom XXV pesničkom poselu „ Jevrejskoj u pohode „.